Warning: Undefined variable $rs in /ext/web/studiumgenerale/lib/inc/10_topics.php on line 216
topic: Cracking the Code
What does it take for an artist educator to work with groups of high diversity in ethnicity, gender, class and cultural background?
What does it take for an artist educator to work with groups of high diversity in ethnicity, gender, class and cultural background? Does our art education still match the demands of today’s society?
Wat heeft een artist-educator nodig om te werken met groepen van hoge diversiteit in etniciteit, gender, klasse en cultuur-maatschappelijk achtergrond? Past ons kunstonderwijs nog bij de samenleving van vandaag?

Op 15 november 2019 organiseerde ArtEZ Studium Generale voor docenten, medewerkers en studenten van alle educatieve opleidingen van ArtEZ de conferentie Cracking the Code.

Tijdens de werkconferentie Cracking the Code onderzochten vertegenwoordigers van de docentenopleidingen, de masters en het lectoraat van ArtEZ samen met ArtEZ Studium Generale welke veranderingen er nodig zijn en wat we allemaal zelf kunnen doen.

Er werd gesproken over kunsteducatie, community arts en onze eigen blind spots. Ook deelden we de resultaten van de ArtEZ-projecten en onderzoek, als stof tot nadenken en inspiratie door mooie voorbeelden. Die waren ook volop aanwezig in workshops en inspiratielezingen met good practices en discussies met studenten, docenten en kunstenaars.

Gastsprekers:
Abdul Aziz Diallo, Chantal Suissa-Runne, Floor van Woensel met Het Dorp, Eef Veldkamp, Elmar Noteboom, Emiel Copini, Ilse Oostvogels, John Johnston, Lucas Dols, Nancy Jouwe, Pomme Willemse en vertegenwoordigers van studentenprojecten.

Video lectures, interviews & registrations

Below is a collection of various videos and video registrations of Cracking the Code.
video – 13 jan. 2020

Ira Kip tijdens Cracking the Code (compilatie)

Wat heeft een artist-educator nodig om te werken met groepen van hoge diversiteit in etniciteit, gender, klasse en cultuur-maatschappelijk achtergrond? Past ons kunstonderwijs nog bij de samenleving van vandaag?

video – 13 jan. 2020

Keynote Chantal Suissa-Runne tijdens Cracking the Code

Diversiteit en inclusie zijn veelgebruikte termen in zowel de publieke als de private sector. Maar wat betekenen ze eigenlijk in de praktijk?

video – 13 jan. 2020

Keynote Ira Kip tijdens Cracking the Code

Wat win je wanneer je onderdeel wordt van een systeem of een instituut?
Wat is gender-identiteit en hoe kunnen wij onze gender-normen opnieuw bepalen in de 21ste eeuw?

video – 13 jan. 2020

Aftermovie Cracking the Code